20.12.2022
Zastosowanie palet drewnianych w produkcji i usługach
Uniwersalność i wygoda użytkowania drewnianych palet sprawiają, że opakowania tego typu cieszą się ogromną popularnością w produkcji i usługach wielu dziedzin. W jakich branżach spotyka się je najczęściej?
Palety drewniane w zakładach produkcyjnych
Rzędy palet w halach produkcyjnych to powszechny widok: ich otwarta konstrukcja umożliwia błyskawiczne, sprawne ładowanie komponentów lub gotowych produktów, co pomaga w zachowaniu porządku i utrzymaniu płynności pracy. Budowa palet pozwala także na ich transport przy pomocy wózków widłowych i wszelkiego rodzaju podnośników. Dzięki temu magazynowanie i załadunek produktów nie stanowi problemu.
Palety drewniane w transporcie międzynarodowym
Na uniwersalność palet wpływa nie tylko ich konstrukcja, ale i ustandaryzowane wymiary: na terenie całej Europy (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) w powszechnym użyciu znajdują się europalety (EPAL), czyli czterowejściowe platformy wykonane z drewnianych bloków połączonych belkami na środku i na krawędziach. Ujednolicone wymiary europalet, zgodne z większością modeli wózków widłowych, umożliwiają swobodny transport ładunków między państwami. Opakowania Woodbox posiadają ponadto certyfikat ISPM 15, poświadczający, że spełniają one normy fitosanitarne w odniesieniu do transportu międzynarodowego.
Palety drewniane w wyposażeniu wnętrz
Opakowania drewniane wysokiej jakości mogą być wielokrotnie wykorzystywane, nie tylko w swojej podstawowej funkcji. Najlepszym przykładem kreatywnego recyklingu drewnianych palet są modne w ostatnich latach elementy wyposażenia wnętrz, tarasów i ogrodów, wykonane z ich zastosowaniem. Odpowiednio przygotowana paleta może stać się m.in. częścią stelażu łóżka, podstawą siedziska czy stolika kawowego, regału na książki Możliwości jest wiele, a korzystają z nich zarówno majsterkowicze-amatorzy, jak i działające w branży wnętrzarskiej przedsiębiorstwa.
Meble z palet widujemy także w sklepach spożywczych, zielarskich, warzywniakach, kwiaciarniach czy drogeriach: palety pozostałe np. po reorganizacji magazynu mogą zostać wykorzystane do ekspozycji towaru. Drewniane opakowania są bezpieczne w kontakcie z delikatnym towarem, a ich efektowny wygląd nadaje charakteru całemu wnętrzu.